Co spakować dziecku na drugie śniadanie do szkoły? Pomysły na zdrowe przekąski

13 września, 2021
chrupki oblane czekoladą
499
Views

Dobrze wiesz, że sposób odżywiania się ma duży wpływ na rozwój i funkcjonowanie każdego organizmu. Dlatego, aby mieć pewność, że nawet w szkole dziecko odżywia się zdrowo, pakujesz mu na drugie śniadanie tylko sprawdzone produkty. Jednak nie zawsze spotykają się one z aprobatą Twojej pociechy. Rozwiązaniem tego problemu mogą być przekąski w zdrowej czekoladzie!

Zdrowsza alternatywa dla klasycznej czekolady, którą pokocha Twoje dziecko

Producenci żywności prześcigają się w wymyślaniu nowych smaków czekolad. Dobrze wiedzą, że dzieci nie potrafią się im oprzeć. Niestety wiele produktów zawdzięcza swój intensywny smak czy aromat szkodliwym dodatkom. Ponadto klasyczna czekolada (oprócz gorzkiej, która nie jest zazwyczaj zbyt lubiana przez dzieci) jest źródłem cukru. Jego nadmierne spożycie ma wiele negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Prowadzi do powstawania nadwagi i otyłości, a także:

  • próchnicy zębów,
  • insulinooporności i cukrzycy typu II,
  • nadpobudliwości psychoruchowej,
  • zmniejszenia apetytu i niechęci do mniej słodkich produktów,
  • chorób układu krążenia.

Zdrowszą alternatywą dla produktów z dodatkiem białego cukru jest gorzka czekolada. Oprócz tego wyróżnia się ona większą ilością polifenoli o działaniu antyoksydacyjnym, witamin z grupy B oraz składników mineralnych (m.in. żelaza, cynku). Niestety dzieci nie przepadają za jej gorzkim smakiem dlatego trudno traktować ją jako lepszą alternatywę. Czy jest jakieś inne rozwiązanie? Tak! Bez obaw o zdrowie Twojej pociechy możesz zapakować jej drugie śniadanie na bazie produktów oblanych naturalną czekoladą.

Jej spożywanie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, ponieważ biały cukier został zastąpiony nektarem z kwiatów palmy kokosowej. Poza tym na liście składników nie znajdziesz innych szkodliwych dodatków m.in. oleju palmowego i aromatów. Co więcej, zdrowa czekolada jest robiona z nieprażonych ziaren kakaowca. Dzięki temu podobnie jak gorzka czekolada ma w sobie dużo polifenoli, witamin z grupy B i składników mineralnych.

Chrupki oblane naturalną czekoladą – doskonały pomysł na drugie śniadanie do szkoły

Zazwyczaj pakujesz do plecaka dziecka kanapki z różnymi dodatkami. Mają one niewątpliwie wiele zalet – są smaczne, szybkie w przygotowaniu, a ponadto łatwo je zapakować do szkolnego plecaka. Jednak Twoja pociecha będzie zachwycona, jeśli zaskoczysz ją  nowym pomysłem na zdrowy posiłek. A jeśli dodatkowo będzie to produkt o smaku czekoladowym, masz pewność, że nie pominie drugiego śniadania!

Co może być zdrową i pyszną alternatywą dla klasycznych kanapek? Chrupki oblane zdrową i przepyszną czekoladą! W sprzedaży znajdziesz chrupki w polewie o smaku np. kokosowym lub migdałowym.

Niezależnie od smaku, wszystkie produkty są oblane ekologiczną czekoladą, która nie zawiera białego cukru (słodki smak zawdzięczają nektarowi z kwiatów palmy kokosowej) oraz innych zbędnych dodatków (np. aromatów). Twoje dziecko z pewnością pokocha te chrupiące kukurydziane kuleczki w polewie z aksamitnej czekolady!

Article Tags:
·
Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.