IOL-Portable – kontrola wszystkich urządzeń IO-Link

23 lutego, 2022
czujniki przemyslowe
192
Views

IO-Link to nowoczesny standard komunikacji, który wpływa pozytywnie na procesy produkcyjne i zgadza się w pełni z ideą przemysłu 4.0. To filozofia łącząca czujniki, internet, a także wiele innych technologii w jedną, kontrolowaną właściwie z jednego miejsca całość.

Uniwersalny klucz do zarządzania automatyką przemysłową

IO-Link wspiera rozbudowę inteligentnej automatyki przemysłowej i jako cyfrowy interfejs umożliwia sprawnie zarządzanie całą siecią. Połączone urządzenia można kontrolować, dzięki innowacyjnym narzędziom do parametryzacji, w tym IOL-Portable. To przenośny klucz uniwersalny oparty na systemie Android, do tego sprawnie łączący się z bezprzewodowym internetem. Służy przede wszystkim do parametryzacji, analizowania aktualnych stanów IO-Link i do efektywnej podmiany. Do obsługi nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Gdzie przydaje się interfejs IO-Link i dlaczego pomaga w zarządzaniu analogowymi danymi?

Inwestycje w automatykę przemysłową dokonują się powszechnie w sektorze produkcyjnym, w gospodarce magazynowej i tam, gdzie potrzeba maksymalnej kontroli jakości. Interfejs ułatwia precyzyjne wykrywanie położenia i konkretnych obiektów, a następnie komunikację z danymi w chmurze. Sprawne wdrożenie IO-Link przekłada się na obniżenie kosztów serwisowania najdroższych maszyn, na ich lepsze wykorzystanie przy realizacji codziennych zadań i realnie wpływa na bezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Zintegrowany system komunikacji urządzeń łatwiej ochronić przed zewnętrznymi zagrożeniami.

IO-Link przetwarza również sygnały analogowe na cyfrowe przez zastosowanie digitalizacji, a transfer na wszystkich poziomach odbywa się bez najmniejszych zakłóceń. To kolejne ciekawe rozwiązanie dla przemysłu ułatwiające diagnostykę i kontrolę procesów. IOL-Portable pełni rolę najważniejszego punktu kontroli. Klucz uniwersalny ułatwia posługiwanie się dużą strukturą danych i przechodzi od poziomu najprostszego czujnika po bardziej skomplikowaną infrastrukturę wykonawczą. Urządzenie kompletuje informacje serwisowe i pomaga w eliminacji typowych błędów technicznych. Jeżeli dojdzie do potrzeby wymiany urządzenia w sieci klucz uniwersalny odtworzy wzorcowe parametry od ręki.

Dane ściągane na jedno urządzenie to znacznie lepsza kontrola produkcji

Odczytywanie danych z wielu czujników na jednym panelu kontrolnym to duże ułatwienie dla wielu nowoczesnych przedsiębiorstw zainteresowanych upraszczaniem systemu zarządzania. Mobilne narzędzie zapisuje i odtwarza informacje zgodnie z potrzebami operatora.

Dlaczego warto rozpatrzyć wdrożenie urządzeń zgodnych z ideą przemysłu 4.0?

Urządzenia w sieci IO-Link wymagają prostej kontroli, którą zapewnia IOL-Portable bazujący na intuicyjnym oprogramowaniu. Przenośne narzędzie to szansa na uzyskanie realnej przewagi konkurencyjnej, czy wręcz technologicznej w wielu sektorach gospodarki. Inwestycja w automatyzację przekłada się z czasem na niższe koszty standardowego zatrudnienia. Jeden pracownik z kluczem do parametryzacji wykona ogrom pracy w krótkim czasie.

Article Categories:
Technologia i elektronika

Comments are closed.