Jak dobrać odpowiedni rozmiar prezerwatywy?

22 listopada, 2021
rozmiary prezerwatyw
1110
Views

Odpowiednie dopasowanie rozmiaru prezerwatywy do wielkości członka ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo stosunku oraz poziom doznań partnerów w trakcie zbliżenia. Na rynku dostępne są kondomy o różnych rozmiarach i właściwościach, Jeżeli poszukujecie ich w popularnych drogeriach i supermarketach, to zazwyczaj dostępny jest tylko rozmiar uniwersalny. Na szczęście z pomocą przychodzą apteki oraz sklepy internetowe, które w asortymencie posiadają kondomy o różnych rozmiarach. Jak dobrać ten odpowiedni?

Dlaczego rozmiar prezerwatywy ma znaczenie?

Prawidłowo dobrany rozmiar prezerwatywy do wielkości członka ma bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim wpływa to na zwiększenie skuteczności działania kondoma jako środka antykoncepcyjnego. Dostępne na rynku modele muszą spełniać rygorystyczne normy, a ich skuteczność mieści się w przedziale 85-98%. Wynika z tego, że nigdy nie będzie 100% zabezpieczenia i warto o tym pamiętać, jednak prawidłowo dobrany rozmiar kondoma zapewni większy spokój partnerom w trakcie zbliżenia.

Kondomy to nie tylko środek antykoncepcyjny, ale również zabezpieczenie przed przenoszeniem chorób drogą płciową. Rozmiary prezerwatyw mają również wpływ na komfort stosunku oraz jakość zbliżenia, dlatego tego aspektu także nie można pominąć. Warto zadbać o to, by kondom idealnie przylegał do członka. Zbyt duża prezerwatywa może się zsuwać i przez to straci swoją główną funkcję. Zbyt mała prezerwatywa będzie naciskać na prącie i powodować dyskomfort. Ponadto zbyt mały rozmiar kondoma zwiększa ryzyko jego pęknięcia w trakcie zbliżenia.

Jak dobrać rozmiar kondoma?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że dostępne są różnej wielkości prezerwatywy. Rozmiary ich warto wybierać odpowiedzialnie, jednak też nie każdy ma wystarczające doświadczenie w tym zakresie. Wybór kondoma odpowiednich rozmiarów warto zacząć od zmierzenia długości i obwodu członka podczas erekcji. Te same rozmiary prezerwatyw od różnych producentów mogą się nieznacznie różnić i mogą gwarantować inny komfort użytkowania. W związku z tym warto przetestować to na sobie przed stosunkiem, aby wybrać kondomy idealnie spełniające potrzeby użytkownika.

Czasami poszukiwania odpowiedniej prezerwatywy mogą trochę zająć, jednak warto się temu poświęcić. Odpowiednio dobrany rozmiar zwiększy bezpieczeństwo partnerów podczas zbliżenia oraz znacząco wpłynie na doznania w trakcie stosunku. Rozmiary prezerwatyw znajdują się bezpośrednio na opakowaniu i większość producentów oznacza je w skali milimetrowej. Uniwersalny rozmiar ma 53 mm, a cała skala mieści się w przedziale 47-69 mm. Niektórzy producenci zdecydowali na oznaczenia literowe i wówczas dostępne są kondomy w rozmiarach: S, M, L, XL, XXL itd. Szczegółowe informacje na temat każdego produktu i jego rozmiaru można sprawdzić na stronach producentów.

Obwód członka a rozmiar prezerwatywy

Poniżej przedstawiamy najczęściej przyjęte normy w wyborze odpowiedniej prezerwatywy. Sprawdźcie jaki obwód członka wpływa na rekomendowany rozmiar.

  • obwód członka: 9,5-10 cm – rozmiar 47 mm
  • obwód członka: 10-11 cm – rozmiar 49 mm
  • obwód członka: 11-11,5 cm – rozmiar 53 mm
  • obwód członka: 11,5-12 cm – rozmiar 56 mm
  • obwód członka: 12-13 cm – rozmiar 60 mm
  • obwód członka: 13-14 cm – rozmiar 64 mm
  • obwód członka: 14-15 cm – rozmiar 69 mm
Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.