Jak skutecznie wyczyścić fugi w łazience?

5 września, 2023
parownica do fug
25
Views

Utrzymanie czystości w łazience to niesamowicie istotna kwestia, głównie ze względu na wilgoć, jaka przeważnie panuje w tym pomieszczeniu. Zaniedbanie regularnego sprzątania może się bowiem wiązać z pojawieniem się grzyba albo pleśni. Jednym z trudniejszych do wyczyszczenia miejsc są fugi. Jak skutecznie pozbyć się zabrudzeń z tych okolic?

Inwestycja w specjalny sprzęt

Powstało wiele urządzeń, których cel to ułatwienie codziennych porządków. Jednym z wartych uwagi sprzętów jest parownica do fug. Pozwala nie tylko na pozbycie się zabrudzeń ze spoin, jakie znajdują się pomiędzy płytkami, ale również z wielu innych, wodoodpornych powierzchni. Dzięki niej da się zrezygnować ze stosowania detergentów, więc stanowi przyjazne środowisku, a zarazem alergikom rozwiązanie.

Najlepiej decydować się na kompaktowe urządzenia, cechujące się niewielkimi rozmiarami. Są bowiem lekkie oraz poręczne. Duża moc grzałki skutkuje natomiast tym, że sprzęt jest szybko gotowy do użycia i jednocześnie wyróżnia się wydajnością. Większość parownic do fug da się rozbudować o dodatkowe elementy, co czyni je uniwersalnymi i bardzo przydatnymi, nie tylko podczas sprzątania łazienki. Dzięki wytwarzaniu wysokiej temperatury, powstaje możliwość usunięcia praktycznie wszystkich bakterii, ponieważ nie są one w stanie przetrwać w takich warunkach. Nie trzeba więc dodatkowo odkażać powierzchni, aby zachować perfekcyjną czystość i sterylność w pomieszczeniu.

Dobór efektywnych środków do czyszczenia

Nie istnieje jeden, uniwersalny preparat do wszystkiego. Z tego powodu warto zainwestować w produkty, jakie zostały wyprodukowane specjalnie w celu usuwania zabrudzeń z fug łazienkowych. Na rynku jest bardzo duży wybór tego typu środków, ponieważ płytki, zarówno ścienne, jak i podłogowe, montuje się w większości łazienek, ze względu na ich walory użytkowe. Przed zakupem powinno się przeczytać opis, który znajduje się na etykiecie konkretnego preparatu i sprawdzić, czy pasuje on do posiadanych fug. Różnią się one bowiem strukturą, rodzajem i kolorystyką. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że specjalistyczne produkty są dosyć drogie, aczkolwiek skuteczne.

Jeżeli poszukuje się tańszej alternatywy, można skorzystać ze sposobu, który jeszcze dwa pokolenia temu był bardzo popularny. Otóż wystarczy nałożyć pastę do zębów na szczoteczkę, a następnie dokładnie rozprowadzić kosmetyk po fugach. Po kilkunastu minutach przeciera się spoiny pomiędzy płytkami za pomocą wilgotnej szmatki. Zajmie to nieco więcej czasu, ale za to nie wymaga wydanie dużej ilości pieniędzy.

Czyste fugi w łazience – sprawdzone sposoby

Spoiny pomiędzy płytkami łazienkowymi można oczyścić z zabrudzeń zarówno przy użyciu nowoczesnych preparatów, jak i domowymi sposobami. Największą popularnością cieszą się jednak parownice do fug. Są bowiem wydajne, uniwersalne, a ponadto tanie w eksploatacji, gdyż nie wymagają stosowania dodatkowych detergentów.

Article Categories:
Dom i wnętrze

Comments are closed.