Kiedy warto zdecydować się na lifting czoła?

30 sierpnia, 2022
lifting czoła
344
Views

Lifting twarzy pozwala na skuteczne pozbycie się zmarszczek oraz poprawę jędrności skóry. Jest to bardzo chętnie wybierany zabieg, który pozwala na naciągnięcie oraz podniesienie zwiotczałej skóry twarzy oraz wygładzenie widniejących a niej zmarszczek. Do dyspozycji mamy wiele możliwości liftingu. Możemy skorzystać z ofert związanych z użyciem skalpela lub skorzystać z zabiegów nieinwazyjnych, które możemy wykonać w gabinetach medycyny estetycznej.

Lifting czoła – na czym polega?

Pierwszymi okolicami twarzy, w jakich pojawiają się zmarszczki to zazwyczaj okolice brwi, oczu oraz czoło. Jest to nie tylko oznaka starzenia się, ale także utraty ilości kolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry. Kiedy botoks już nie wystarcza, a nasza twarz zaczyna wyrażać nie te emocje, które w sobie nosimy, warto zastanowić się nad zabiegiem liftingu czoła. Celem tego zabiegu jest trwałe odmłodzenie oraz nadanie świeżego wyglądu. Bardzo często zabieg ten łączy się z liftingiem brwi oraz plastyką powiek górnych, dzięki czemu nie tylko nasze czoło zostaje odmłodzone, ale cała górna część twarzy.

Na czym polega lifting czoła?

Lifting czoła jest zabiegiem kosmetycznym, który koryguje oraz zmniejsza różne widoczne oznaki starzenia się. Może być on wykonany za pomocą skalpela lub metodami nieinwazyjnymi. Pierwsza z nich polega najczęściej na poddaniu pacjenta znieczuleniu ogólnemu. Podczas zabiegu chirurg wykonuje cięcie na linii włosów, usuwa nadmiar skóry z okolic czoła oraz skroni, podciąga skórę oraz powięź podskórną, a następnie zaszywa ranę. Dzięki temu widoczne zmarszczki oraz bruzdy ulegają redukcji, a czoło zostaje widocznie „podniesione” oraz wygładzone. Cała twarz nabiera wówczas sprężystości oraz zyskuje wypoczęty, młody i promienny wygląd.

Możemy skorzystać także z zabiegów nieinwazyjnych. Gabinety medycyny estetycznej oferują nam szereg zabiegów, które sprawiają, że bez użycia skalpela poprawia się wygląd naszej skóry, a my jesteśmy odmłodzone.

Kiedy warto zdecydować się na lifting czoła?

Zabieg ten zalecany jest wszystkim osobom, które na swoim czole zauważą:

  • zmarszczki,
  • bruzdy,
  • zmniejszenie napięcia skóry,
  • opadanie fałdów skóry twarzy,
  • obniżenie elastyczności skóry.

Jeżeli chodzi o wiek, nie ma tutaj magicznej liczny, która wskaże nam, kiedy powinniśmy zdecydować się na lifting czoła. Decyzja w dużej mierze zależy od tego, jak czujemy się w swojej kategorii wiekowej. Wpływa na to zarówno nasz styl życia, genetyka, budowa kości, jak i odżywianie się. Najrzadziej zabiegom poddają się jednak kobiety przed 35. rokiem życia. Najczęściej z kolei są to osoby pomiędzy 45. a 50. rokiem życia. W tym przedziale wieku efekty są bowiem maksymalne i utrzymują się najdłużej. Efekty po takim zabiegu utrzymują się nawet do 12 lat.

Lifting czoła skierowany jest zatem do wszystkich kobiet, które czują, że ich twarz zmienia się na gorsze. Możemy skorzystać tu z zabiegów nieinwazyjnych oraz metod chirurgii plastycznej.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.