Młoda i jędrna skóra twarzy to marzenie każdej kobiety. Jak sprawić, by odwrócić skutki upływu czasu? Wystarczy wybrać zabieg Dermapen.
Na czym polega zabieg Dermapen?
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen pobudza i regeneruje włókna kolagenu i elastyny. W tym celu wykorzystuje się mechaniczną stymulację za pomocą specjalnej głowicy, która zawiera kilkanaście mikroigieł. Te nakłuwają naskórek na głębokość od 0,5 mm do 2,0 mm, powodując mikrourazy. W ten sposób pobudzane są naturalne zdolności organizmu do fizjologicznej indukcji kolagenu. Ponadto zabieg zwiększa przepuszczalność skóry, dzięki czemu komponenty aktywne zawarte w produktach do pielęgnacji znacznie szybciej przenikają do jej wnętrza.
Dermapen poprawia mikrokrążenie, napięcie skóry, dotlenia tkanki, redukuje zmarszczki mimiczne, a przy tym modeluje owal i kontur twarzy. Redukuje blizny, rozstępy i wspomaga walkę z wieloma innymi defektami.
Zabieg Dermapen – jak przebiega?
Przed przystąpieniem do zabiegu wybrany obszar skóry zostaje znieczulony. W zależności od obszaru, zabiegi Dermapen trwają od 15 do 30 min. Do jego wykonania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt w postaci sterylnej głowicy z kilkunastoma mikroigłami wykonanymi ze stali chirurgicznej. Głębokość, z jaką zostają one wbite w skórę zależy od jej stanu, obszaru ciała, a także preferencji klienta. Na delikatną skórę wokół oczu w zupełności wystarczą minimalne wkłucia na głębokość 0,5 mm. Z kolei obszar zmagający się z bliznami czy rozstępami może wymagać maksymalnego wkłucia (2 mm). Na sekundę wytwarzanych jest nawet 1000 mikronakłuć.
Aby efekty zabiegu były jeszcze lepsze, stosuje się różne koktajle, m.in.: witaminowe, peptydowe, z kwasem hialuronowym. Następnie, aby wyciszyć skórę, można zastosować regenerujące płaty kolagenowe.
Podrażnienie po zabiegu może utrzymywać się do 2 dni. W tym czasie należy unikać korzystania z sauny, basenów, term, gorących kąpieli czy alkoholu. Przez kilka następnych tygodni należy dobrze nawilżać skórę, stosować kremy zawierające filtry przeciwsłoneczne i unikać opalania.
Jak często wykonywać zabieg Dermapen?
Najlepsze efekty daje zabieg wykonany seriami, z zachowaniem odpowiedniej przerwy pomiędzy nimi. To, ile serii należy wykonać, jest sprawą indywidualną i zależy przede wszystkim od stanu skóry i efektów, jakie klient chce uzyskać. Zwykle zaleca się wykonanie drugiego zabiegu w odstępie 2 tygodni od pierwszego, a następnie 3-4 zabiegi co miesiąc. Dla podtrzymania efektów warto powtarzać kurację raz na jakiś czas.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z technologią Dermapen to:
- Ciąża i okres karmienia piersią,
- Zaburzenia związane z krzepliwością krwi i/lub przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
- Stany zapalne i zakażenia skóry,
- Skłonność do tworzenia bliznowców,
- Rany otwarte i przerwana ciągłość skóry,
- Skóra bardzo naczyniowa,
- Trądzik pospolity lub różowy,
- Depilacja woskiem, pęsetą lub laserem w okolicy, która ma zostać poddana zabiegowi,
- Poparzenia, podrażnienia i mocna opalenizna,
- znamiona.