Lifting i odmłodzenie z zabiegiem Dermapen

13 września, 2021
dermapen Warszawa
242
Views

Młoda i jędrna skóra twarzy to marzenie każdej kobiety. Jak sprawić, by odwrócić skutki upływu czasu? Wystarczy wybrać zabieg Dermapen.

Na czym polega zabieg Dermapen?

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen pobudza i regeneruje włókna kolagenu i elastyny. W tym celu wykorzystuje się mechaniczną stymulację za pomocą specjalnej głowicy, która zawiera kilkanaście mikroigieł. Te nakłuwają naskórek na głębokość od 0,5 mm do 2,0 mm, powodując mikrourazy. W ten sposób pobudzane są naturalne zdolności organizmu do fizjologicznej indukcji kolagenu. Ponadto zabieg zwiększa przepuszczalność skóry, dzięki czemu komponenty aktywne zawarte w produktach do pielęgnacji znacznie szybciej przenikają do jej wnętrza.

Dermapen poprawia mikrokrążenie, napięcie skóry, dotlenia tkanki, redukuje zmarszczki mimiczne, a przy tym modeluje owal i kontur twarzy. Redukuje blizny, rozstępy i wspomaga walkę z wieloma innymi defektami.

Zabieg Dermapen – jak przebiega?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybrany obszar skóry zostaje znieczulony. W zależności od obszaru, zabiegi Dermapen trwają od 15 do 30 min. Do jego wykonania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt w postaci sterylnej głowicy z kilkunastoma mikroigłami wykonanymi ze stali chirurgicznej. Głębokość, z jaką zostają one wbite w skórę zależy od jej stanu, obszaru ciała, a także preferencji klienta. Na delikatną skórę wokół oczu w zupełności wystarczą minimalne wkłucia na głębokość 0,5 mm. Z kolei obszar zmagający się z bliznami czy rozstępami może wymagać maksymalnego wkłucia (2 mm). Na sekundę wytwarzanych jest nawet 1000 mikronakłuć.

Aby efekty zabiegu były jeszcze lepsze, stosuje się różne koktajle, m.in.: witaminowe, peptydowe, z kwasem hialuronowym. Następnie, aby wyciszyć skórę, można zastosować regenerujące płaty kolagenowe.

Podrażnienie po zabiegu może utrzymywać się do 2 dni. W tym czasie należy unikać korzystania z sauny, basenów, term, gorących kąpieli czy alkoholu. Przez kilka następnych tygodni należy dobrze nawilżać skórę, stosować kremy zawierające filtry przeciwsłoneczne i unikać opalania.

Jak często wykonywać zabieg Dermapen?

Najlepsze efekty daje zabieg wykonany seriami, z zachowaniem odpowiedniej przerwy pomiędzy nimi. To, ile serii należy wykonać, jest sprawą indywidualną i zależy przede wszystkim od stanu skóry i efektów, jakie klient chce uzyskać. Zwykle zaleca się wykonanie drugiego zabiegu w odstępie 2 tygodni od pierwszego, a następnie 3-4 zabiegi co miesiąc. Dla podtrzymania efektów warto powtarzać kurację raz na jakiś czas.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z technologią Dermapen to:

  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • Zaburzenia związane z krzepliwością krwi i/lub przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • Stany zapalne i zakażenia skóry,
  • Skłonność do tworzenia bliznowców,
  • Rany otwarte i przerwana ciągłość skóry,
  • Skóra bardzo naczyniowa,
  • Trądzik pospolity lub różowy,
  • Depilacja woskiem, pęsetą lub laserem w okolicy, która ma zostać poddana zabiegowi,
  • Poparzenia, podrażnienia i mocna opalenizna,
  • znamiona.
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.