Mobilizacja blizny pooperacyjnej – dlaczego jest tak ważna?

14 października, 2021
mobilizacja blizny
782
Views

Blizna jest często nieodłącznym elementem interwencji chirurgicznej lub efektem urazu ortopedycznego. Jest przy tym zmorą osób chcących dbać o nienaganny wygląd swojego ciała. Terapia manualna blizny pooperacyjnej może rozwiązać Twój problem.

Na czym polega mobilizacja blizny pooperacyjnej?

Mobilizacja blizny pooperacyjnej, czyli jej masaż, to działanie, któremu warto poddać się już kilka dni po zabiegu. Fizjoterapeuta może w skuteczny sposób oddziaływać na okoliczne tkanki, pobudzać je do regeneracji. Jeżeli na ranie nadal znajdują się szwy, zakres podejmowanych działań musi być ograniczony, mniej intensywny i powinien odbywać się z mniejszą częstotliwością, aby nie doszło do ich rozejścia. Zbyt dynamiczna interwencja może zaszkodzić i wydłużyć czas rekonwalescencji.

Fizjoterapeuta stosując techniki miękkotkankowe, w których skład wchodzą rozluźnianie mięśniowo–powięziowe, terapia FDM, pinopresura, masaż funkcyjny, suche igłowanie czy kinesiotaping, przywróci właściwą ruchomość poszczególnych warstw tkanki. Dzięki temu wygląd blizny będzie znacznie lepszy.

Wskazania do mobilizacji blizn pooperacyjnych

Mobilizację blizny warto wykonać po cesarskim cięciu lub pęknięciu krocza w wyniku porodu. Zalecana jest także po operacji cieśni nadgarstka czy uszkodzeniu kolana. Gabinet masażu na Ursynowie, który specjalizuje się w takich zabiegach, może Cię przeszkolić w celu samodzielnej pracy z tkanką w domu. Korzystając z usług profesjonalisty i fundując sobie codzienny masaż zgodnie z zaleceniami terapeuty, możesz uzyskać naprawdę bardzo dobre rezultaty z podjętych działań. Najważniejsza się regularność oraz prawidłowa technika w oddziaływaniu na bliznę i jej okolice.

Taping skuteczny w terapii blizn. Dlaczego?

KinesioTaping wspiera gojenie blizn pooperacyjnych poprzez zmniejszenie odczuwania bólu. Układ limfatyczny jest aktywizowany, poprawia się mikrokrążenie oraz funkcjonowanie okolicznych mięśni oraz stawów. Napięcie mięśni wraca do normy.

Plastrowanie blizn przynosi bardzo dobre rezultaty. Istotne jest jednak, aby robić to właściwie, w czym pomoże profesjonalny terapeuta. Wskaże odpowiednią techniką, z której warto skorzystać, aby zniwelować widoczność blizny i odczucia bólowe. Taping w Warszawie jest bardzo popularny m.in. w przypadku regeneracji blizn po cesarskim cięciu.

Jakich efektów możesz spodziewać się po mobilizacji blizn pooperacyjnych?

Mobilizacja blizn pooperacyjnych wykazuje się bardzo dużą skutecznością. Pomaga zwiększyć ruchomość tkanek w uszkodzonym obszarze, a jednocześnie wpływa na cały narząd ruchu. Tkanka bliznowata już po kilku seriach masażu wygląda znacznie lepiej. Zmienia się jej koloryt oraz struktura. Zmniejsza się bolesność, która niejednokrotnie uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie.

Działania terapeutyczne są jedną z najskuteczniejszych metod w terapii blizn. Warto oddać się w ręce specjalisty, stosować się do jego zaleceń i wykorzystać dostępne metody zmniejszające widoczność i bolesność blizn.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.