Na czym polega piaskowanie zębów?

10 lipca, 2023
piaskowanie zebow piaseczno
61
Views

Piaskowanie zębów należy do stomatologicznych zabiegów pielęgnacyjnych, a jednocześnie jest skuteczną profilaktyką w przypadku wielu chorób jamy ustnej, między innymi próchnicy, paradontozy i chorób przyzębia. Pozwala na usunięcie osadów i przebarwień nazębnych, które są doskonałym podłożem do rozwoju bakterii.

Jak wygląda piaskowanie zębów?

Piaskowanie jest prostym, bezbolesnym i nieinwazyjnym zabiegiem, który odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia, wtłaczającego pod wysokim ciśnieniem zawiesinę zawierającą specjalny piasek stomatologiczny. W jego składzie znajdują się twarde substancje, które doskonale oczyszczają powierzchnię zębów z osadu i przebarwień. Za pomocą piaskowania usuwane są nawet te osady i przebarwienia, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach – dzięki temu zabieg jest zdecydowanie bardziej skuteczny niż nawet najlepsza szczoteczka do zębów. Piasek dentystyczny dociera tam, gdzie szczoteczka nie sięga.

Dlaczego warto piaskować zęby?

Zabieg piaskowania zębów pozwala na usunięcie z powierzchni zębów osadu, który jest nie tylko problemem estetycznym, ale również chorobotwórczym. Jest bowiem doskonałą pożywką dla rozwijających się w jamie ustnej bakterii, które następnie atakują powierzchnię zębów, powodując liczne dolegliwości – przyczyniają się, między innymi do rozwoju próchnicy. Piaskowanie powinno więc być stałym elementem profilaktyki chorób zębów. Warto wykonywać je co najmniej dwa razy do roku, a w przypadku osób, u których osady i przebarwienia pojawiają się szybciej – nawet częściej. Zabieg piaskowania jest szczególnie wskazany osobom, które piją sporo kawy, herbaty i czerwonego wina – te napoje bardzo szybko powodują przebarwienia na szkliwie, a także palaczom tytoniu, osobom z wadami zgryzy oraz noszącym aparat ortodontyczny. Piaskowanie jest również jednym z zabiegów przygotowujących do profesjonalnego wybielania w gabinecie stomatologicznym – efekt wybielania na zębach poddanych piaskowaniu jest zdecydowanie lepszy.

Prawidłowe, profesjonalne piaskowanie

Aby piaskowanie zębów dało doskonałe rezultaty, a jednocześnie nie spowodowało żadnych dolegliwości, warto wykonywać do w dobrych gabinetach stomatologicznych, dysponujących nowoczesnym sprzętem i akcesoriami. Jeśli chcesz wykonać piaskowanie zębów w Piasecznie, warto sprawdzić opinie na temat poszczególnych gabinetów dentystycznych i wybrać taki, który cieszy się wyłącznie dobrą renomą wśród pacjentów. Zabieg, choć nie należy do skomplikowanych, powinien być przeprowadzony prawidłowo, aby nie uszkodzić szkliwa. Owszem, po piaskowaniu pacjenci mogą odczuwać dyskomfort i mieć podrażnione dziąsła, jednak dolegliwości te zwykle ustępują już po kilku dniach.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.