Problemy z WiFi w iPhonie – z czego wynikają?

14 kwietnia, 2022
serwis iphoneów warszawa ursynów
702
Views

Problemy z internetem w telefonie mogą uniemożliwić przeprowadzenie ważnej rozmowy czy aktualizację oprogramowania. W przypadku, gdy nieużywane są dane pakietowe, świadczy to o problemach z WiFi. Ile kosztuje naprawa WiFi w iPhonie? W jakich sytuacjach będzie wymagana wizyta w serwisie?

Od czego należy zacząć?

Na początku trzeba ustalić, czy faktycznie telefon jest winowajcą problemów z WiFi, dlatego w pierwszej kolejności należy poczynić szereg działań sprawdzających modem oraz czy usterka nie jest jedynie spowodowana zawieszeniem się iPhone’a.

Porzucenie sieci WiFi

Po przejściu do ustawień należy wybrać pozycję WiFi, następnie wybrać sieć, z którą połączony jest telefon i dotknąć opcje “Zapomnij tę sieć”. Często rozłączenie i ponowne połączenie się z daną siecią neutralizuje problem.

Ponowne uruchomienie urządzeń

To, co często spotyka elektronikę, to zawieszanie się urządzeń. Przypadłość ta nie dotyczy produktów marki Apple tak często, lecz jeśli chodzi o modemy, zdarza się to dosyć często. Jeśli restart obu urządzeń nie przynosi rezultatu, dopiero należy przejść do kolejnego kroku.

Reset ustawień sieciowych

W przypadku tego rozwiązania należy pamiętać, że resetowanie ustawień sieciowych wiąże się z wprowadzaniem haseł do sieci od nowa. Dlatego warto je pamiętać lub przygotować, aby oszczędzić czas. Bardzo często zdarza się, że hasło jest umieszczone na modemie. Aby zresetować ustawienia sieci, należy kierować się kolejno do Ustawień, Ogólnych, Wyzeruj, na końcu wybierając Ustawienia sieciowe.

Zablokowanie modułu WiFi poprzez nazwę sieci

Istnieją nazwy sieci, które potrafią zablokować nie tylko sam moduł WiFi, ale także AirDrop. Należy uważać na sieci, które posiadają dużo znaków “%”, urządzenie odczytuje je jako komendy czy elementy kodu systemowego.
Warto dodać, że w tej sytuacji restart urządzenia nie przyniesie żadnych rezultatów, a koniecznością będzie całkowity reset telefonu.

Kiedy należy wymienić moduł WiFi?

Moduł WiFi jest elementem Iphone’a, który umożliwia połączenie z internetem. Dzięki niemu można cieszyć się rozrywką w obrębie sieci WiFi, nie wykorzystując pakietu danych.  Jego wymianę zwiastuje szara ikona połączenia z siecią, co więcej uniemożliwione jest wtedy połączenie się do jakiejkolwiek sieci. Sam ten fakt może nie zapowiadać jednak wielkich kosztów.

Dzieje się tak również, gdy wymiany wymaga sama antena. W przypadku, gdy to moduł jest winowajcą, wymieniany jest na nowy. Serwisy iPhone zwykle radzą sobie z tym zagadnieniem najczęściej w czasie od 3 do 5 dni, udzielając na to również kilkumiesięczną gwarancji. 

Warto nadmienić, że do czasu naprawy w przypadku opcji wysyłkowej trzeba doliczyć dzień roboczy na dostarczenie urządzenia.

Problemy z WiFi w iPhonie – podsumowanie

Nie każdy problem zwiastuje wizytę w serwisie iPhone’a. Dopiero po nieskuteczności wyżej wymienionych działań należy zainteresować się usługą wymiany modułu lub anteny. Często można spotkać się z pytaniem, ile kosztuje naprawa WiFi w iPhonie? Trudno na to jednoznacznie odpowiedzieć podając daną kwotę, ponieważ jest to zależne od modelu urządzenia i rodzaju uszkodzeń. Sama wymiana anteny będzie zdecydowanie tańsza niż całego modułu.

Comments are closed.