Rodzina SUV-ów Hondy pod lupą

4 października, 2021
nowe modele Honda
312
Views

Do niedawna na polskim rynku królowały samochody z nadwoziem typu sedan, ale od jakiegoś czasu bardzo spopularyzowały się SUV-y. Sportowe pojazdy użytkowe, bo tak brzmi pełne rozwinięcie skrótu SUV, już od kilku lat podbijają rynki na całym świecie. Ze względu na duże gabaryty samochodu, daje on nam swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo, większość SUV-ów charakteryzuje się dużą ilością miejsca w środku i przestrzeni ładunkowej, dzięki czemu można uznawać je za samochody rodzinne. SUV-y oprócz komfortu dają także większe możliwości kierowcy, bo pojazd z wysokim prześwitem i dużymi kołami zdecydowanie lepiej poradzi sobie na górskich trasach w czasie zimy. Jeżeli chodzi o ten segment na rynku to zdecydowanie wyróżniają się różnego rodzaju modele Hondy. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej.

Historia SUV-ów Hondy

Japońska marka produkuje samochody w tym nadwoziu już od 25 lat, więc śmiało można ją nazwać pionierem wśród producentów. Samochody Honda są niezmiennie jednymi z najpopularniejszych na rynku, a wpływ mają na to różne czynniki, od doskonałych osiągów zaczynając, a na niezawodnej reputacji kończąc. Modele z takim nadwoziem kojarzą się z komfortem i aktywnym stylem życia, a więc są odpowiednie dla zdecydowanej większości klientów. Pierwsze samochody Honda typu SUV pojawiły się na początku lat 90, bo właśnie wtedy zjechał z taśmy produkcyjnej pierwszy egzemplarz Passport. Jeżeli nie znasz tego auta, to nic dziwnego, bo na rynek europejski był on produkowany jako Opel Frontera. W 1998 roku pojawiła się nawet druga wersja bliźniaczych modeli, ale nie odniosła ona spektakularnego sukcesu za oceanem i została szybko zastąpiona Hondą Pilot, która przyjęła się zdecydowanie lepiej. Pomimo swoich rozmiarów pojazd ten łączy w sobie użyteczność i wydajność. Zaskakująca była ilość systemów ostrzegawczych, bo na tamte czasy funkcje takie jak kamera, asystent pasa ruchu czy pomoc w martwym polu nie były codziennością.

Aktualnie sprzedawane samochody Honda

Zacznijmy może od Hondy CR-V, bo to ona pojawiła się na rynku jako pierwsza. W odróżnieniu od Hondy Passport czy Pilot, CR-V przetrwała próbę czasu i wkupiła się w łaski konsumentów, dzięki czemu od niedawna powstaje już piąta generacja modelu. Samochód ten przeszedł bardzo interesującą drogę, bo zaczynał jako niemalże terenówka z kołem zapasowym na klapie bagażnika, a aktualnie jest idealnym crossoverem, dla każdego kto potrzebuje większej ilości miejsca w środku połączonej z przyjemną jazdą. SUV-y Hondy są znane ze swojej wydajności, a ten konkretny model jest jednym z liderów w swoim segmencie. Nawet wzrost cen paliw nie jest straszny w sytuacji, gdy spalanie Honda CR-V wynosi około 6-7 litrów na 100 km. Drugim z rodziny jest model HR-V. On także jest produkowany od wielu lat, chociaż przez kilkuletnią przerwę doczekał się jedynie dwóch generacji. HR-V jest samochodem niezwykle kompaktowym, a także bardzo zaawansowanym technologicznie. Oprócz wielu funkcji, niewątpliwą zaletą jest paleta silników, z których każdy wyróżnia się osiągami i niskim zużyciem paliwa.

Dlaczego SUV-y Hondy są tak popularne?

Samochody tej marki są doceniane głównie ze względu na ich sprawdzone i wydajne jednostki napędowe. SUV-y te były oryginalnie zaprojektowane w Japonii, a więc nie może dziwić fakt wyposażenia w wiele rozwiązań zapewniających rozrywkę i bezpieczeństwo. I to właśnie nad tym drugim aspektem warto się pochylić. Oprócz dużych gabarytów, które same w sobie nas chronią, auto oferuje także wiele systemów, między innymi: adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu, czy automatyczne hamowanie przed kolizją. Wszystko po to, aby zapewnić nam jak największe bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Article Categories:
Technologia i elektronika

Comments are closed.