Wizyta profilaktyczna u osteopaty – dlaczego warto?

16 września, 2021
382
Views

Osteopatia to stosunkowo nowa dziedzina medycyny w Polsce. Pozwala na leczenie wielu dokuczliwych objawów bez konieczności przyjmowania leków. Wykazuje się przy tym równie dużą skutecznością. Naturalne podejście, jakie gwarantuje zyskuje na popularności. Jest to tzw. leczenie dotykiem.

Kiedy warto udać się do osteopaty?

Osteopata z Warszawy to specjalista z dziedziny medycyny, który prowadzi diagnostykę manualną oraz zajmuje się leczeniem chorób. Uważa, że istnieje bardzo duża zależność między ciałem a psychiką. Leczenie w dużej mierze polega na przekonaniu, że organizm ma naturalne zdolności do regeneracji. Praktykowanie tej metody zwykle jest atrakcyjne dla pacjentów, którzy skarżą się na przewlekły ból niewiadomego pochodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonalnie, a standardowa medycyna jest bezsilna.

Wizyta u osteopaty jest dobrym pomysłem zarówno, jeżeli chodzi o dzieci, jak i dorosłych. Także kobiety w ciąży mogą skorzystać z pomocy tego specjalisty. Jak wiadomo, nie mogą przyjmować leków, a doskwierające bóle pleców, głowy czy obrzęki nóg, mogą być naprawdę uciążliwe. Specjalista może jednak pomóc w szeregu dolegliwości, takich, jak m.in.:

 • przeciążenie mięśni i stawów,
 • dyskopatia,
 • ADHD,
 • astma,
 • zawroty głowy,
 • migreny,
 • niektóre choroby układu pokarmowego i oddechowego,
 • stres (prowadzący niekiedy do dysautonomii)
 • stany lękowe,
 • stany depresyjne,
 • kłopoty ze wzorkiem oraz słuchem.

Osteopatia okazuje się bardzo skuteczna w przypadku wielu schorzeń, ale jeżeli nie uda się ich pokonać metodą naturalną, zalecane jest udanie się do specjalisty z konkretnej dziedziny medycyny, w celu wykonania szeregu badań i poddania się leczeniu farmakologicznemu.

Jaki przebieg ma wizyta u osteopaty? Co zyskasz na kontakcie z tym specjalistą?

Osteopata zaleca, aby na pierwszą wizytę zabrać ze sobą wszystkie wykonane niedawno badania. Należy odstawić leki, które zaburzają koncentrację, w tym leki przeciwbólowe. Niezalecane jest spożywanie obfitego posiłku. Wizyta niczym nie odbiega od standardowej konsultacji lekarskiej. Pacjent opowiada o towarzyszących mu dolegliwościach, aktualnie zażywanych lekach i historii chorób w rodzinie. Kolejnym krokiem jest badanie wykonywane przez osteopatę. Sprawdza on ruchomość kręgosłupa i stawów, a także to, w jaki sposób wykonywane są konkretne ruchy.

Po wywiadzie i sprawdzeniu podstawowych kwestii związanych z funkcjonowaniem organizmu, osteopata może przejść do serii ćwiczeń oraz zabiegów polegających na uciskaniu wybranych mięśni. Wizyta nie jest bolesna, ale dochodzi podczas niej do redukcji spięcia mięśni, poprawia się także krążenie krwi oraz inne uporczywe dolegliwości, z którymi zmagał się pacjent.

Aby wizyty u osteopaty przynosiły spodziewane rezultaty, konieczne jest zdrowe odżywianie, włączenie do stylu życia aktywności fizycznej, a także regularne kontrolowanie stanu zdrowia. Dzięki temu na pewno poczujesz się lepiej, funkcjonowanie narządów wewnętrznych poprawi się, a ruchomość ciała będzie na bardzo dobrym poziomie.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.