Wymiana ekranu w iPhonie – kiedy trzeba oddać telefon do serwisu?

13 września, 2021
naprawa ekranu w iPhonie
229
Views

Codzienne użytkowanie telefonu oznacza wiele potencjalnie niebezpiecznych dla urządzenia okoliczności, takich jak zalanie czy uszkodzenie mechaniczne. Zbita szybka jest więc popularnym problemem, który może przydarzyć się praktycznie każdemu użytkownikowi smartfona. Należy jednak mieć świadomość, że zbyt długie zwlekanie z naprawą pękniętego ekranu w iPhonie może wiązać się z wieloma niekorzystnymi konsekwencjami. Kiedy należy wymienić ekran w smartfonie Apple i dlaczego nie warto omijać serwisu? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w treści niniejszego artykułu.

Pęknięta szybka – jaka może być przyczyna?

Telefon jest urządzeniem towarzyszącym każdemu użytkownikowi praktycznie przez cały czas. W związku z tym smartfon może ulec uszkodzeniu na skutek różnych czynników. Do tych najpopularniejszych należy zaliczyć:

  • otarcia obudowy,
  • rysy na przednim ekranie,
  • zalanie,
  • stłuczenie szybki,
  • uszkodzenie wyświetlacza.

Uszkodzenie iPhone’a może być powiązane z jego nieprawidłowym przenoszeniem np. w kieszeni wraz z pękiem kluczy. Popularną przyczyną zbitej szybki w telefonie jest również upadek z większej wysokości. Warto mieć też na względzie, że smartfon może ulec awarii na skutek przeciętnego użytkowania przez dłuższy czas. W przypadku dwóch ostatnich wyżej wymienionych przypadków koniecznym okazuje się jak najszybsze odwiedzenie serwisu iPhone. Dlaczego jest to tak istotne?

Zbity ekran czy wyświetlacz – jak to rozpoznać?

Podczas upadku uszkodzeniu może ulec zarówno szybka, jak i główny wyświetlacz. Jeśli w smartfonie zostało zastosowane szkło ochronne, istnieje duża szansa na to, że koniecznym okaże się wymiana jedynie zewnętrznej warstwy zabezpieczającej. Pęknięty ekran można rozpoznać po obecności charakterystycznych ,,pajączków”.

W przypadku awarii wyświetlacza LCD użytkownik może zauważyć nie tylko zieloną kreskę, ale również wyciek pojawiający się na ekranie. Drugi typ uszkodzenia stanowi zdecydowanie trudniejszy do usunięcia. Wiąże się także z koniecznością wydania znacznie większej ilości pieniędzy. W przypadku nowszych modeli iPhone, wymiana głównego wyświetlacza może wynieść nawet kilkaset złotych.

Serwis iPhone – dlaczego warto odwiedzić go jak najszybciej?

Nawet, jeśli uszkodzeniu uległ jedynie ekran, warto jak najszybciej odwiedzić zaufany serwis iPhone. Choć z pękniętego ekranu wciąż można korzystać, z czasem funkcja dotyku może okazać się mało precyzyjna. Co więcej, pęknięcia powstałe przy upadku mogą po jakimś czasie wpłynąć negatywnie na pracę głównego wyświetlacza. Aby uniknąć kosztownej naprawy, warto więc skorzystać z pomocy serwisu w chwilę po wystąpieniu problemu zbitej szybki.

Należy pamiętać, że zbita szybka w iPhone oznacza nie tylko problemy z użytkowaniem telefonu. W dłuższej perspektywie może być również przyczyną poważnej awarii, która całkowicie uniemożliwi korzystanie ze smartfonu. Z tego powodu nie warto odwlekać odwiedzenia zaufanego serwisu GSM w przypadku wystąpienia uszkodzenia ekranu.

Article Tags:
·
Article Categories:
Technologia i elektronika

Comments are closed.