Zadbane dłonie i stopy po zimie

28 kwietnia, 2022
manicure
424
Views

Zima to zdecydowanie niekorzystna pora roku dla naszej skóry. Mróz, wiatr i suche powietrze sprawiają, że skóra staje się szorstka i narażona na pękanie. Nie da się ukryć, że dłonie i stopy po zimie nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale także równie często mamy do czynienia z odczuwaniem dyskomfortu. Kiedy pojawiają się więc pierwsze promienie słońca zwiastujące wiosnę, warto pomyśleć o pielęgnacji nie tylko skóry, ale także i paznokci.

Zadbane paznokcie wizytówką kobiety

Dłonie, a przede wszystkim paznokcie są wizytówką kobiety. Wiosna to doskonały czas na zadbanie o nie. Aby wyglądały one elegancko i estetycznie, wcale nie muszą być długie, a znacznie ważniejsze jest, aby były odpowiednio odżywione. Bardzo częstą przyczyną kruchych i rozdwajających się paznokci jest niedobór witamin, który po zimie należy uzupełnić. W celu odżywienia płytki paznokciowej warto zdecydować się także na użycie oliwki czy specjalistycznej odżywki.

Manicure i pedicure hybrydowy

Troska o dłonie i stopy to nie tylko zadbanie o nawilżenie skóry, ale także o wygląd paznokci. W tym celu doskonale sprawdza się manicure i pedicure hybrydowy. W odróżnieniu od pomalowania paznokci klasycznym lakierem do paznokci, wykorzystanie lakieru utwardzanego za pomocą lampy UV jest rozwiązaniem znacznie trwalszym, utrzymującym się na powierzchni paznokcia nawet przez kilka tygodni. Szczególnie wygodny jest pedicure hybrydowy, który mimo warunków sprzyjających powstawaniu zadrapań czy ścieraniu się wierzchniej warstwy lakieru o obuwie, charakteryzuje się niezmiennością przez cały czas. Oprócz trwałości lakiery hybrydowe dają efekt mokrych paznokci, a więc trwałego połysku. Dodatkowo paleta barw jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy preferuje delikatne kolory, czy też żywe odcienie, szczególnie modne wiosną i latem.

Pedicure hybrydowy – jak zrobić?

Mimo iż wykonanie pedicure hybrydowego nie należy do trudnych, niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi, lakierów, a przede wszystkim doświadczenia. W odróżnieniu od klasycznych lakierów, lakiery hybrydowe utwardza się za pomocą lampy UV, dzięki czemu paznokcie od razu są suche, jednak wykonanie manicure czy pedicure pochłania znacznie więcej czasu. Wynika to z faktu konieczności przygotowania płytki paznokcia do zabiegu. Konieczność zmatowienia płytki, usunięcia skórek, a także nadania preferowanego kształtu wymaga czasu i cierpliwości, a niewłaściwe przygotowanie paznokci skutkować może nie tylko zmniejszoną trwałością manicure czy pedicure hybrydowego, ale także zniszczeniem płytki. Z tego względu warto postawić na oddanie swoich dłoni i stóp w ręce profesjonalistów. Gwarantuje to uzyskanie oczekiwanego efektu, a także pozwala cieszyć się z idealnego koloru na paznokciach przez długi czas.

Article Categories:
Zdrowie i uroda

Comments are closed.