3 patenty na szybkie odświeżenie toalety

25 lipca, 2022
odswiezacze do toalety
699
Views

Czystość i zapach w toalecie to kwestie krępujące, ale bardzo istotne w codziennym życiu. Wszystkie środki, które dbają o higienę toalet, sanitariatów powstają na bazie produktów zwalczających bakterie, środków myjących i odkamieniających. Istotną rolę odgrywają też środki zapachowe, które nadają pomieszczeniom świeżość i skutecznie niwelują niepożądane zapachy. 

Uniwersalność i wydajność

Wśród popularnych środków walki z nieprzyjemnymi zapachami toaletowymi znajdziemy przede wszystkim odświeżacz powietrza w sprayu. To chyba najskuteczniejszy i najbardziej wszechstronny produkt. Olbrzymia gama aromatów pozwala na wybranie odpowiedniej linii zapachowej. Odświeżacze powietrza w sprayu, dzielimy na dwa rodzaje w zależności od sposobu wydobycia zapachu z opakowania. Spraye w aerozolu i w atomizerze. Pierwsze wyrzucają substancję zapachową pod wpływem sprężonego powietrza zawartego w opakowaniu, drugie wypycha się za pomocą mechanizmu ręcznego. Zapachowa mgła może być rozprowadzana w każdym momencie, dzięki czemu wydajność odświeżaczy powietrza w sprayu jest bardzo wysoka. Producenci tych preparatów, prześcigają się w różnego rodzaju nowinkach. Wymyślne kształty, spraye z czujnikami ruchu, zapachy mieszane z prawdziwymi perfumami to wszystko w imię wygody klienta i większych zysków.

Czystość i dobry zapach

Kolejne środki, które powszechnie są używane w utrzymaniu dobrej atmosfery w toalecie to zapachowe kostki do WC. Te popularne produkty higieniczne, nie tylko pomagają utrzymać i niwelować brzydkie zapachy, ale też utrzymują czystość muszli, usuwając zabrudzenia, osady i zacieki. Należy jednak dodać, że zapachowe kostki do WC nie zastępują mycia toalet, są raczej wspomaganiem tych czynności. Kostki czasami mają dodatkowe funkcje, oprócz mycia i zapachu mogą barwić wodę w WC, działać bakteriobójczo, pienić się. Stąd opakowania kostek zapachowych często są opatrzone napisami typu 3 w 1 czy 4 w 1. Koszyczki, w których są umieszczone kostki do WC często mają ozdobny charakter, a ich budowa pozwala na swobodne rozprowadzenie środków zapachowo-czyszczących w muszli.

Cały czas ładny zapach

Kolejnym przykładem skutecznej walki z przykrymi zapachami w toalecie są odświeżacze żelowe. Ich zaletą jest to, że po otwarciu pojemnika z żelem, jego zapach roznosi się w WC cały czas. Niektórzy producenci wprowadzili żele, które aplikujemy bezpośrednio na wewnętrzną powierzchnię muszli.

Walka z trudnymi zapachami nie jest łatwa, szczególnie w miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób i w sposób naturalny muszą skorzystać z toalety. Dworce, lotniska, szpitale, szkoły tam środki zapachowe znajdą swoje zastosowanie. Dlatego korzystajmy z produktów wydajnych i skutecznych w działaniu.

 

Article Categories:
Dom i wnętrze · Porady i ciekawostki

Comments are closed.