Charakterystyka śrubowych sprężarek bezolejowych BOGE serii SO-2

28 lutego, 2022
sprezarki bezolejowe BOGE
234
Views

Kompresory śrubowe bezolejowe to szansa na podawanie czystego sprężonego powietrza w wielu procesach technologicznych. Sprężarki bezolejowe BOGE serii SO-2, inaczej drugiej generacji to rozwiązanie rekomendowane przedsiębiorstwom z branży spożywczej, elektronicznej, a nawet przy produkcji leków.

Żywotność nieporównywalna z innymi technologiami

Sprężarki bezolejowe BOGE serii SO-2 wyróżniają się na tle konkurencji bezawaryjną budową i podzespołami stworzonymi zgodnie z ideą przemysłu 4.0, co oznacza wysoki stopień automatyzacji i kontroli dla operatora. Urządzenia charakteryzują się wieloma wersjami chłodzenia, w tym na bazie wody i powietrza. To ciekawa inwestycja ze względu na zastosowanie szlachetnych powłok przedłużających żywotność urządzenia nawet w czasie dłuższych przestojów. Rdza nie osiada na podzespołach pokrytej powłoką UltraCoat. Marka Boge uzupełniła kompresory o technologię odzysku ciepła z energii elektrycznej. Realne ograniczenie zużycia energii to jedna z ważniejszych zalet dla każdego przedsiębiorstwa zainteresowane częstym zastosowaniem sprężonego powietrza.

Wydajność przede wszystkim

Przez wiele lat użytkowania sprzętu użytkownik nie odczuwa spadku wydajności. Operator sprężarki bezolejowej drugiej generacji widzi najważniejsze informacje na czytelnym ekranie i może podjąć decyzje o bieżącej kontroli i bardziej kompleksowym serwisie. Najnowsze modele zbierają dane o stanach roboczych i umożliwiają znacznie lepsze dopasowanie warunków pracy, w tym ciśnienia. Skalowanie ciśnienia wspiera graficzna reprezentacja.

Silniki klasy premium z klasą ochronną IP 55

Silnik w kompresorze bezolejowym nie generują zbyt dużo ciepła w porównaniu do poprzednich generacji, a tym samym odbijają się pozytywnie na stan łożysk i ogólne zużycie maszyny. Silniki o wysokim współczynniku to jedna z przewag konkurencyjnych marki BOGE. Inżynierowie marki zadbali również o emisję niskiego poziomu hałasu przy stałej pracy kompresora. Materiały tłumiące nie tracą swoich właściwości przez wiele roboczogodzin i zapewniają po prostu większy komfort na co dzień.

Podsumowanie zalet bezolejowych kompresorów:

  • kilka opcji chłodzenia w sprężarce bezolejowej drugiej generacji,
  • bardzo niskie koszty remontów, bezproblemowa eksploatacja przez długie lata,
  • zastosowanie stali szlachetnej i opatentowanych powłok chroniących wnętrze przed korozją,
  • optymalizacja parametrów roboczych przez prosty interfejs użytkownika,
  • opcjonalnie odzysk ciepła,
  • rekomendowane w branży silniki klasy IE4 lub IE3.

Kilka słów podsumowania na zakończenie

Niemiecka jakość marki BOGE wyraźnie odbija się na zadowoleniu użytkowników sprężarek bezolejowych drugiej generacji SO-2. To urządzenia niezawodne przez lata, stosunkowo proste w serwisowaniu, odporne na korozję, z funkcją odzysku ciepła i regulowaniem wydajności. Sprawdzają się doskonale tam, gdzie potrzeba podawania maksymalnie czystego sprężonego powietrza. Marka zapewnia bezpłatną pomoc przy wyborze modelu oraz odpowiada szybko na zgłoszenia serwisowe.

Comments are closed.