Rozdrabniacze słomy montowane do ciągników – charakterystyka urządzeń

13 kwietnia, 2022
rozdrabniacze slomy
515
Views

Słoma to bardzo uniwersalny surowiec, który znajduje zastosowanie m.in. jako ściółka dla roślin i zwierząt. Jednak, aby spełniała swoje funkcje, powinna być odpowiednio rozdrobniona. W celu ułatwienia tego procesu warto zainwestować w nowoczesną maszynę rolniczą – rozdrabniacz do słomy. Możesz zamontować ją do ciągnika – sprawdź, jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Dlaczego warto zainwestować w rozdrabniacz słomy?

Słoma jest niedroga, a przy tym możesz wykorzystać ją zarówno do nawożenia pola, jak i przygotowania ściółki. W związku z tym, że jest niedroga i uniwersalna znajduje szerokie zastosowanie w gospodarstwach rolnych. Jeśli również chcesz skorzystać z jej zalet, warto zainwestować w rozdrabniacz słomy.

To nowoczesna maszyna, która pozwoli Ci w szybki i łatwy sposób pociąć słomę na kawałki o odpowiedniej wielkości. Poza tym umożliwi równomierne rozprowadzenie surowca – bez rozdrabniacza jest to zajęcie męczące i czasochłonne. Dzięki temu praca na gospodarstwie stanie się bardziej wydajna.

Czym kierować się przy wyborze rozdrabniacza? Przemyśl, czy lepszy dla Ciebie będzie model zawieszany, czy na kołach. Zwróć uwagę również na wymagania dotyczące hydrauliki oraz zapotrzebowanie na moc.

Nie mniej ważna jest jakość maszyny. Nie kieruj się wyłącznie ceną, jeśli zależy Ci na tym, aby rozdrabniacz służył Ci przez dłuższy czas. Nawet jeśli na początku będziesz musiał sporo zainwestować, pamiętaj, że jest to zakup, który szybko się zwróci. A to dlatego, że z nowoczesnym rozdrabniaczem możesz przyspieszyć wiele prac na gospodarstwie i wykonywać więcej zadań w tym samym czasie.

Rozdrabniacze słomy do ciągników – mechanizm działania

Mechanizm działania rozdrabniaczy jest bardzo prosty. Najpierw umieszcza się w otworze słomę. Następnie jest ona rozdrabniana przez ostrza, które znajdują się wewnątrz maszyny. Ostatnim etapem jest transfer rozdrobnionej słomy przez sito oczkowe do wentylatora.

Jak sama nazwa mówi, rozdrabniacze słomy do ciągników są przystosowane do pracy z ciągnikiem. Na rynku dostępne są różne modele maszyn – na kołach oraz zawieszane.

W sprzedaży znajdziesz również rozdrabniacze do balotów. Ich mechanizm działania jest równie prosty, a niewielka ilość elementów zmniejsza ryzyko awarii. Tego typu maszynę możesz wykorzystać m.in. do wydawania paszy prosto na stół paszowy.

Jeśli chcesz zwiększyć efektywność pracy i ułatwić sobie wiele zadań na gospodarstwie, zapoznaj się z urządzeniami cenionymi przez profesjonalistów. Są to m.in. maszyny znanej brytyjskiej firmy – Kidd Farm Machinery. Do wyboru masz modele 806 oraz 807 dostępne w dwóch wersjach: zawieszanej na TUZ, oraz ciągnione. To, co wyróżnia te maszyny to m.in. prosta obsługa, płynnie regulowana wanna spustowa oraz wzmocniona przekładnia kątowa.

Article Categories:
Biznes i finanse

Comments are closed.